Yargıtay hayatını savunmak için öldürmek zorunda kalan Hülya Halaçkay’a verilen cezayı onadı.

Konya’da Hamidollah Nori, boşanmak üzere olduğu Marziye Salehzade’yi öldürdü.

Adıyaman’da Zeynal Yücel, boşanmak üzere olduğu Remziye Yücel’i öldürdü.

Bursa’da Oktay Hürmet, ayrılmak isteyen nişanlısı Asya Pınar Üzümcü’yü bıçaklayarak öldürdü, annesi İfakat Evci’yi de ağır yaraladı.

Burdur’da 17 yaşındaki Gizem Canbulut’u öldüren Eren Yıldız’a, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde cezasında iyi hal ve haksız tahrik indirimi yapılarak 20 yıl ceza verildi.

Çanakkale’de 43 yaşındaki iş yeri sahibi, yanında çalışan 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu kamera görüntüsüyle tespit edilerek tutuklandı.

Bergen filminin yapımcısı Mine Şengöz ile senaristleri Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz, çekimler sırasında tehdit edildiklerini söylediler.

Yolda yürüyen kadını kesici aletle yaralayan erkek, gözaltına alındıktan sonra “birine benzettiğim için bıçakladım” diye savunma yaptı.

Duygu Delen davasının karar duruşmasında, fail Mehmet Kaplan’a “Adaletinize güveniyorum” dediği mahkemeden beraat ve tahliye kararı çıktı.

Mahkemede hakimin önünde eski sevgilisini ölümle tehdit eden erkeğe “iyi hal indirimi” yapıldı.

Türkiye’nin birçok ilinde, ilçesinde 8 Mart eylemleri yasaklandı, kadınlar devlet şiddetine maruz kaldı ve çok sayıda kadın gözaltına alındı.

İran’da hayati tehlikesi olan Ghazeleh Mogaddam, 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşünde gözaltına alındı ve sınırdışı kararıyla serbest bırakıldı.

Genel Sağlık-İş tarafından yapılan Kriz ve Kadın Sağlık Çalışanları Araştırması Raporu’nda, kadın sağlık çalışanlarının yüzde 82,3’ünün işiyle ilgili gelecek kaygısı duyduğu, yüzde 57’sinin ise yurtdışında çalışmak istediği belirtildi.

İstanbul Beylikdüzü’nde Bülent Aktaş, evli olduğu Kader Aktaş ile çocukları Mehmet Ali ve Ömer Asil Aktaş’ı öldürdü.

Bursa’da Oktay Hürmet, kendisinden ayrılmak isteyen Asya Pınar Üzümcü’yü öldürdü.

Tekirdağ’da Ferdi Ç., akrabası olan Adviye Özgür’ü öldürdü. Fail, engel olmaya çalışan Aynur H.’yi de yaraladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, 8 Mart’ta sosyal medyadan, sekiz martının işaretli olduğu bir fotoğraf paylaşarak, “Saygıdeğer Hanımefendiler, 8 Martınızı tebrik ediyor, sağlık mutluluk ve başarı diliyoruz…” yorumunda bulundu.

Dünya’da her yıl 39.000 kadın sağlıksız #kürtaj nedeniyle yaşamını yitiriyor.

Guatemala’da, kürtaj yaptıran/yaptırılmasına rıza gösteren kişilere 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası verilebilecek. 

Bir cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.